Inteligentne rozwiązanie dla hoteli

Inteligentne rozwiązanie dla hoteli

Wiadomo nie od dziś,że maszyny i sztuczna inteligencja stała się dużą pomocą dla człowieka. Komputery, samochody, telefony komórkowe to tylko część dóbr,które nam oferują.

Chciałabym napisać o oprogramowaniu, a konkretnie: oprogramowanie dla hoteli, które znacznie ułatwia pracę personelowi. Przede wszystkim posiada system kontroli dostępu w hotelu.

Sam system kontroli dostępu jest to przede wszystkim wszelaki sprzęt, na przykład: zamki do szafek, kontrolery wind, czytniki kart czy też zamki hotelowe. W jego skład wchodzi także oprogramowanie do zarządzania systemem kontroli dostępu znajdującego się w danym hotelu. Zapewnia on czasowy dostęp do pokoju, osobom, które nie są pracownikami. System kontroli identyfikuje kilka grup użytkowników, a także przypisuje im takie same bądź też podobne uprawnienia dostępu.

Najpopularniejszy jest tutaj elektroniczny zamek hotelowy (nazywanym również zamkiem na kartę). Zamek posiada czytnik kart, co daje gościom wygodny dostęp do swojego pokoju, jedynie za pomocą karty, programowanej przez pracownika hotelu. Wszystkie zamki posiadają pamięć, która rejestruje identyfikator osoby otwierającej zamek, a także godziny otwarcia. Zamki mogą być zasilane stałym zasilaniem (przy pomocy kabla) lub przez baterie. Zamki zazwyczaj są ognioodporne.

Bardzo przydatna dla personelu jest aplikacja do obsługi hotelowej. Dzięki, której personel może czuwać właściwie nad większością rzeczy,bez opuszczania swojego miejsca pracy.

To rozwiązanie bardzo nowoczesne i wygodne,większość większych i ekskluzywnych hoteli już z niego korzysta. Wpływa to na pewno na sam status hotelu i jego opinie w oczach klientów. Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią czuć się wyjątkowo i lubią przebywać w ekskluzywnych miejscach. W tej sytuacji ważny jest również personel. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w większych hotelach, gdzie ludziom ciężko wszystkiego dopilnować. Jednakże korzystając z oprogramowania dostępnego dla hoteli,nie ma już z tym żadnego problemu.

źródło: http://ilumioapp.pl/ilumio-mobile-concierge/

One thought on “Inteligentne rozwiązanie dla hoteli

Dodaj komentarz