Budimex zmienia polski przemysł

Budimex zmienia polski przemysł

budimexJedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez polskie media gospodarcze, tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”, zostały po raz czternasty wręczone przez redakcję Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Uroczysta gala odbyła się 17 lutego 2014 r. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Laureatami tych prestiżowych wyróżnień są od lat osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które miały znaczący wpływ na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i przyczyniły się do rozwoju całej gospodarki – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawcy miesięcznika.

Budimex został w tym roku doceniony za konsekwentne przeciwstawienie się niekorzystnym trendom w budownictwie oraz stabilność osiągniętą w trudnym i zmiennym otoczeniu rynkowym.

Budimex od lat jest nazywany prymusem polskiego rynku budowlanego. Grupa umiejętnie wykorzystuje swoje aktywa i kompetencje, unikając nadmiernego ryzyka, racjonalnie zarządzając kosztami, dostosowując się do wahań koniunktury i dynamicznego rynku – stwierdzili organizatorzy w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia – Przykład Budimeksu pokazuje, że przemyślane decyzje, strategia dywersyfikacji, dyscyplina i racjonalne podejście do ryzyka przynoszą efekty biznesowe nawet w niekorzystnych uwarunkowaniach rynkowych.

Dziękując za otrzymane wyróżnienie prezes Budimeksu Dariusz Blocher przypomniał, że kierowana przez niego firma co roku kończy po sto kontraktów, zatrudnia ponad 5 tys. pracowników i współpracuje z 12 tys. podwykonawców.

Jesteśmy od lat m.in. w WIG40, indeksie dywidendowym i RESPECT. Płacimy w Polsce podatki, a wciągu ostatnich 7 lat odprowadziliśmy do budżetu państwa w formie podatków i opłat łącznie ok. 2 mld zł. Za tę kwotę można wybudować 500 – 600 km dróg publicznych – podsumował Dariusz Blocher.

Grupa PTWP jest wydawcą jednych z najbardziej opiniotwórczych czasopism i portali gospodarczych. Ukazujący się od kilkunastu lat Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł jest platformą wymiany doświadczeń osób zarządzających polskim przemysłem. PTWP organizuje również jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń – Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

Obok Budimeksu wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymali również: byli premierzy Jerzy Buzek i Leszek Miller, Janusz Lewandowski, Grupa PKP, PKN Orlen, Track Tec, Work Service, REC Global, Towarowa Giełda Energii i Bank Gospodarstwa Krajowego.