Synthos S.A. łączy siły z Harwick Standard Distribution Corporation

Synthos S.A. łączy siły z Harwick Standard Distribution Corporation

chem5Synthos S.A., jeden z wiodących europejskich producentów kauczuku syntetycznego łączy siły z Harwick Standard Distribution Corporation z siedzibą w Akron

Synthos S.A., jeden z wiodących europejskich producentów kauczuku syntetycznego łączy siły z Harwick Standard Distribution Corporation z siedzibą w Akron

Synthos S.A., (www.synthosgroup.com) jeden z największych europejskich producentów kauczuku syntetycznego ogłosił strategiczny sojusz handlowy z Harwick Standard Distribution Corporation z siedzibą w Ohio, USA na dystrybucję kauczuku butadienowo-styrenowego (SBR) i kauczuku butadienowego (BR) Synthos na obszarze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

– Wybór kluczowego partnera dla naszych kauczuków SBR w Ameryce Północnej stanowił bardzo ważną decyzję dla Synthos i przed wybraniem Harwick Standard Distribution przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania różnych dystrybutorów – stwierdził Sim Elman, Dyrektor Pionu Sprzedaży Kauczuków Syntetycznych Synthos. – Doskonała reputacja Harwick w branży kauczukowej oraz ich model dystrybucyjny idealnie odpowiada potrzebom Synthos.

Synthos jest największym europejskim producentem SBR, o zdolności produkcyjnej 280.000 ton na rok kauczuku butadienowo-styrenowego na bazie emulsji (E-SBR), posiadającym zakłady produkcyjne w Polsce i Republice Czeskiej.

Synthos posiada również zlokalizowaną w Czechach fabrykę kauczuku butadienowego na katalizatorze neodymowym o wydajności 80.000 ton oraz zakład produkcji kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego (NBR) i kauczuku wysokostyrenowego (HSR) w Polsce.

Przedsiębiorstwo otworzy swój pierwszy zakład produkcji kauczuku styrenowo-butadienowego otrzymywanego metodą rozpuszczalnikową (S-SBR), o wydajności 90.000 ton rocznie. Instalacja jest aktualnie budowana w Oświęcimiu i będzie oddana do eksploatacji w 2015 r.

Przedsiębiorstwo jest znane na całym świecie z dostarczania najwyższej jakości zaawansowanych produktów technologicznych.

Harwick Standard (www.harwickstandard.com) ma za sobą ponad 80 lat realizacji usług dla sektora kauczukowego, termoplastów i innych dziedzin związanych z polimerami. Harwick Standard jest organizacją mającą siedzibę w Akron, Ohio. Przedsiębiorstwo posiada certyfikat ISO 9001, obsługuje ogólnokrajową sieć dystrybucji dostarczającą produkty pochodzące od ponad 30 renomowanych producentów. Harwick Standard szczyci się członkostwem w National Association of Chemical Distributors (NACD) [Krajowe Stowarzyszenie Dystrybutorów Chemicznych] i realizuje Proces Odpowiedzialnej Dystrybucji NACDSM.

Komentując porozumienie zawarte między obydwoma przedsiębiorstwami, Prezes Zarządu Synthos Tomasz Kalwat powiedział: – Synthos przez długi czas rozpoznawał potencjał rozwoju na rynku USA i związał się z Harwick Standard w celu wprowadzania na rynek i dystrybucji pełnego portfela produktów Synthos: E-SBR, NdBR i S-SBR dla producentów nieoponiarskich i wybranych przedsiębiorstw oponiarskich. Widzimy Amerykę Północną jako niezwykle ważny rynek dla naszego rozwoju. Fakt, że jesteśmy pionowo zintegrowani z naszym zaopatrzeniem w monomery, pozwala zagwarantować nieprzerwane dostawy produktów dla naszych klientów. Synthos wykorzysta rozległą sieć magazynów Harwick Standard. Ponadto, rozmiary naszego przedsiębiorstwa pozwalają nam na budowanie zaufania i lojalności klientów oraz ugruntowanie naszej pozycji jako ogólnoświatowego strategicznego dostawcy polimerów.

Prezes Zarządu Harwick Standard, Ernie Pouttu powiedział: – Harwick podchodzi z dużym entuzjazmem do partnerstwa z Synthos. Synthos jest znany na całym świecie jako lider produkcji najwyższej jakości wysokowartościowych polimerów i w sposób naturalny odpowiada Harwick Standard. Zgodnie z naszą nazwą, wyznaczamy standard w branży poprzez nasz model dystrybucji, koncentrując się na naszych klientach w celu zapewnienia im najwyższej jakości produktów i wsparcia w możliwie jak najbardziej efektywny sposób. Nasze partnerstwo z Synthos pomoże nam w osiąganiu tego celu.

Dodaj komentarz